Booking for : Konaklamalı Sakız Adası Turu

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Konaklamalı Sakız Adası Turu

Tur Detayları

KONAKLAMALI SAKIZ ADASI TURU  75 €

 

Tura Dahil Olan Hizmetlerimiz

Seçilen Otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama

Çeşme – Sakız Adası Hızlı feribot bileti

Güney Sakız Adası Turu 

Tur boyunca acenta refakati 


Tura Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Taverna fix menu yemek, limitsiz yerel içki  30 €

Batı Ada Turu 20 €    (minimum 15 katılımcıyla gerçekleşir)

Liman (0,50 cent) ve Şehir vergileri (1€)

Fiyatlar 1 Kasım – 30 Mart arasında geçerlidir.

Yılbaşı ve bayramlara denk gelen tarihlerde fiyatlar farklılık gösterebilir

Deniz Tours hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.

Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

 

TUR PROGRAMI

1.  GÜN

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL Check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde hızlı feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından rehberimizle buluşuyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rotamızı dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenovalilardan kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş italyan tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan MESTA köyü’ ne varıyoruz. cenovalilar döneminde inşa edilen, labirent sokaklarıyla ünlü adanin en meshur köylerinden biri olan MESTA. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Buradan sonraki durağımız, adanın güneyindeki en büyük köy olan ve duvarları ksista yöntemiyle süslenmiş ünlü PYRGİ köyü. Bu ortaçağ köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Dönüş yolunda ARMOLİA köyü’ ne uğruyoruz. Burada adanın meşhur sakız ağaçlarını yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Arzu edenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler.

Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz..

 

 

 

sakız adası turu

2. GÜN PAZAR

Aracımızdaki yerlerimizi alıp  yaklasık bin yıl önce inşaa edilmiş ve yüzyıllarca tüm  Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültür  mirası ilan edilmiştir. Manastır gezimizin ardından yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyor ve öğle yemeği için adanın en güzel gün batımı manzaralı ortaçağ köyü olan AVGONİMA ya doğru yola çıkıyoruz.

Dönüş yolunda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molamızın ardından merkeze dönüyoruz.

Bu güzel günün sonunda gümrük işlemlerini bitirdikten sonra gemimizle Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Bu turu tercih etme sebepleriniz

  • Hızlı Feribot Bileti
  • 1 Gece Konaklama
  • Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Güney Ada turu
photo

2 veya 3 * otel konaklamalı,Diana Hotel, Morning Star Hotel veya Sunset Hotel

Kişi Başı: 75 euro ----- Tek kişilik odada: 95 euro ----- 4-11 Yaş : 45 euro
photo

4* Otel konaklamalı,Erytha Hotel, Aegean Dream Hotel veya Golden Sand Hotel

Kişi Başı: 85 euro ----- Tek kişilik odada: 110 euro ----- 4-11 Yaş : 50 euro
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

GOLDEN SAND HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

AEGEAN DREAM HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

ERYTHA HOTEL

Sakız Adası'nın en güzel otellerinden Erytha hotel havalimanına 2,5 km ve Sakız Adası merkezineyse 6 km uzaklıktadır. Kendi özel plajı ve...
photo

DİANA HOTEL

Sakız adasında mükemmel konuma sahip Diana hotel Ege denizinin manzarasını sunan ve atıştırmalık bir büfe içeren çatı bahçesine ev sahipliği yapmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

  • Başlangıç : 01 Kasım, 2019
  • Bitiş : 30 Mart, 2020
  • Süre : 1 Gece 2 Gün
  • Fiyat : 75€
  • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Yayınlanan fiyatlar 2veya 3 yıldız oteller için geçerlidir.

0 536 543 7803

[email protected]

Önerdiğimiz Turlar

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

[email protected]