Booking for : Konaklamalı Sakız Adası Turu

Konaklamalı Sakız Adası Turu

Tur Detayları

KONAKLAMALI SAKIZ ADASI TURU  75 €

 

Tura Dahil Olan Hizmetlerimiz

Seçilen Otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama

Çeşme – Sakız Adası Hızlı feribot bileti

Güney Sakız Adası Turu 

Tur boyunca acenta refakati 


Tura Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Taverna (limitsiz yerli içki ile) 30 €

Kişisel Harcamalar


TUR PROGRAMI

1.  GÜN

Cumartesi sabahı Sakız Adası turu için 08:00 de Çeşme gümrük limanındaki check in ofisimizde buluşuyor. Pasaport kontolünün ardından saat 09:00 feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 30 dak. sürecek keyifli yolculumuğuzun ardından Sakız Adası limanına varıyoruz.

İlk gün serbest zaman APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısında alışveriş yaparak, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret ederek geçirebilirsiniz.

Akşam yemeği ve limitsiz içki eşliğinde Canlı Yunan müziğinin tadını çıkarıyor yorulana kadar sirtaki yapıp eğleniyoruz..

 

sakız adası turu

2. GÜN

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atelyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız. Sonrasında sırasıyla ortaçağ kale- köyleri olan dehlizi andıran labirent gibi sokaklarıyla MESTA ve ksista adı verilen geometrik şekilli cephe süslemeleriyle PYRGI köylerini ziyaret edeceğiz. Ardından yemek ve yüzme  molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Tur bitiminde şehir merkezine dönüyor ve sizleri Sakız Adası’ndan güzel hatıralarla yolcu ediyoruz.

Bu turu tercih etme sebepleriniz

  • Hızlı Feribot Bileti
  • 1 Gece Konaklama
  • Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Taverna gecesi
  • Güney Ada turu
photo

DİANA OTEL 2* ,Şehir Merkezi

Kişi Başı: 75 euro ----- Tek kişilik odada: 95 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim
photo

Erytha Otel 4*,Karfas Bölgesi

Kişi Başı: 85 euro ----- Tek kişilik odada: 110 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

GOLDEN SAND HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

AEGEAN DREAM HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

ERYTHA HOTEL

Sakız Adası'nın en güzel otellerinden Erytha hotel havalimanına 2,5 km ve Sakız Adası merkezineyse 6 km uzaklıktadır. Kendi özel plajı ve...
photo

DİANA HOTEL

Sakız adasında mükemmel konuma sahip Diana hotel Ege denizinin manzarasını sunan ve atıştırmalık bir büfe içeren çatı bahçesine ev sahipliği yapmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

  • Başlangıç : 05 Mayıs, 2018
  • Bitiş : 09 Eylül, 2018
  • Süre : 1 Gece 2 Gün
  • Fiyat : 75€
  • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Yayınlanan fiyatlar Mayıs ayı için geçerlidir.

0 536 543 7803

info@deniztour.com

Önerdiğimiz Turlar

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

info@deniztour.com