Booking for : Kuzey Sakız ve Oinousses Adası Turu

Kuzey Sakız ve Oinousses Adası Turu

Tur Detayları

HIZLI FERİBOT BİLETİ  +  KUZEY SAKIZ ve OİNOUSSES ADASI TURU   45 €

Sakız Adası DENİZ TOURS ofisi önünden başlayacağımız bu turumuzda adanın Kuzey kesimindeki en güzel köyleri göreceğiz ve Oinousses (Koyun) adasını ziyaret edeceğiz.

TABAKİKA:

Sakız Adası turumuzun ilk durağı adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki 4 adet yeldeğirmeni. TABAKİKA ismi tabakhane anlamı taşıyıp geçmiş zamanlarda bu bölgede bulunan bir çok deri imalathanesinden dolayı bu ismi almıştır. Bu güzel manzarayı fotoğraflamak için küçük bir mola.

VRONTADOS (Daskalopetra):

Truva savaşlarını anlatan meşhur İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı HOMEROS‘un M.Ö. 6. yüzyılda oyularak ozanlar okulu haline getirilmiş kayasını burda ziyaret edeceğiz. Kaya ayrıca bulunduğu bölgeye de ismini vermiş DASKALOPETRA (Öğretmen kayası). 

LAGADA: 

Adanın en şirin noktalarından biri olan Lagada köyünde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra bizi bekleyen hızlı boat ile Oinousses adasına geçiyoruz.

OİNOUSSES : 

Oinousses adası Sakız’ın kuzey doğusunda bir adalar topluluğudur. Sarp bir tepenin üzerine amfitiyatro gibi kurulu olan Adanın güzel şehri Aignousa’da, yöresel ve lüks evler, dar sokaklar ve taş döşeli yollar bulunmaktadır. Bu adadaki yaklaşık 3 saatlik serbest zamanımızda isteyen misafirlerimiz meşhur Bilali beachde yüzmeye gidebilir, adanın dünyaca ünlü denizcilik müzesini ziyaret edebilir vede çeşitli deniz ürünleri sunan tavernalarında lezzet yolculuğu yapabilir.

Saat 17:00 da tekrar şehir merkezine dönüyor ve sizi güzel hatıralarla adadan uğurluyoruz.

Bu turu tercih etme sebepleriniz

 • Balıkçı köyleri
 • Yeldeğrmenleri
 • Günübirlik tur
 • Türkçe Rehberlik
 • Oinousses adası turu
 • Hızlı Feribot bileti

Günübirlik,

Yetişkin 45 € --------- 6 - 12 yaş : 30 €
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

 • Başlangıç : 01 Haziran, 2019
 • Bitiş : 31 Ağustos, 2019
 • Süre : Günübirlik
 • Fiyat : 45€
 • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0536 543 7803

[email protected]

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

[email protected]