Booking for : Kuzey Sakız Turu

Kuzey Sakız Turu

Tur Detayları

KUZEY SAKIZ TURU

Sakız Adası DENİZ TOURS ofisi önünden başlayacağımız bu turumuzda adanın Kuzey kesimindeki en güzel köyleri göreceğiz.

KARDAMYLA:

Turumuzun ilk durağı Sakız Adası şehir merkezine yaklaşık 28 km. mesafedeki KARDAMYLA köyü. Sakız Adası’nın en büyük ve önemli köylerinden biri olan KARDAMYLA iç kesimdeki yukarı köy (Ano Kardamyla) ve deniz kenarı aşağı köy (Kato Kardamyla) olarak ikiye ayrılır. Liman kenarındaki aşağı köy eski ismi MARMARO olarakda anılır. Yunanistan’ın ileri gelen denizcilerinin bu köyden çıktığı bilinmektedir. Limanında köyün sembolü haline gelen Kardamyla’lı denizci heykeli bulunmaktadır. Taştan yapılmış evleri, dar sokakları ve geleneksel mimarisi ile Sakız Adası’nda görülecek yerlerden biridir.

LAGADA: 

Sıradaki durağımız yemek molamızıda vereceğimiz Sakız Adası‘nın balık tavernaları ile ünlü köyü LAGADA. Köyün sakinleri genel olarak balıkçılıkla uğraştığından dolayı Sakız Adası’nın en taze balık ve deniz ürünlerini bulabileceğimiz yerlerin başında geliyor.

VRONTADOS (Daskalopetra):

Yemeğin üzerine kahve molamızı bu özel köyde vereceğiz. Truva savaşlarını anlatan meşhur İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı HOMEROS‘un M.Ö. 8. yüzyılda oyularak ozanlar okulu haline getirilmiş kayasını burda ziyaret edeceğiz. Kaya ayrıca bulunduğu bölgeye de ismini vermiş DASKALOPETRA (Öğretmen kayası). Tarihsel öneminin yanı sıra yüzmek isteyen misafirlerimize de güzel bir plaj sunmaktadır. Deniz, güneş ve kahvemizin tadını çıkarıp yolculuğumuza devam ediyoruz.

TABAKİKA:

Sakız Adası turumuzun son durağı adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki 4 adet yeldeğirmeni. TABAKİKA ismi tabakhane anlamı taşıyıp geçmiş zamanlarda bu bölgede bulunan bir çok deri imalathanesinden dolayı bu ismi almıştır. Bu güzel manzarayı fotoğrafladıktan sonra feribot saatimiz yaklaşıyor ve şehir merkezine geri dönüp sizleri Sakız Adası’ndan güzel hatıralarla uğurluyoruz.

Bu turu tercih etme sebepleriniz

  • Baalıkçı köyleri
  • Yeldeğrmenleri
  • Günübirlik tur
  • Türkçe Rehberlik

Günübirlik,

20 €
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

  • Başlangıç : 01 Ocak, 2017
  • Bitiş : 31 Aralık, 2017
  • Süre : Günübirlik
  • Fiyat : 20€
  • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0536 543 7803

info@deniztour.com

Önerdiğimiz Turlar

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

info@deniztour.com