Booking for : Kuzey Sakız Adası Turu

  Kuzey Sakız Adası Turu

  Tur Detayları

  Kuzey Ada Turu

  Sakız Adası DENİZ TOURS ofisi önünden başlayacağımız bu turumuzda Sakız Adası’nın sembolü haline gelmiş en güzel noktalarını göreceğiz.

  1. Yeldeğirmenleri (Tabakika)

  İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni. Orta çağda inşaa edilmiş bu yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

  2. Daskalopetra (Öğretmen Kayası)

  Sıradaki durağımız Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur şahıslarından biri olan Homeros’un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge Vrondados. Milattan önce 6. yüzyılda oyularak bu ünlü ozanın öğrencilerine ders verdiği sınıf haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanat anlayışını sorgulatacak.

  3. Langada

  Sıradaki durağımız öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü Langada. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

  4. Agios İsidoros

  Damla sakızının dünyada tek üretim yeri olan adadaki bu özelliği en güzel anlatan Aziz. Aziz İsidoros kilisesi denizin üzerindeki konumu ve karadan ona uzanan patika-köprü ile Sakız Adası’nın en önemli sembollerinden biri. Bu müthiş manzarayı fotoğraflamanın yanısıra bitişiğindeki koydan denize girme veya yemek sonrası kahvenizi yudumlamak için bir mola.

  Bu turu tercih etme sebepleriniz

  • Balıkçı köyleri
  • Yeldeğrmenleri
  • Günübirlik tur
  • Türkçe Rehberlik
  • Feribot bileti

  Günübirlik,

  Yetişkin 25 € --------- 6 - 12 yaş : 20 €
  photo

  Sakız Adası'nı Keşfetmek

  Ek Bilgiler

  • Başlangıç : 01 Haziran, 2019
  • Bitiş : 31 Ağustos, 2019
  • Süre : Günübirlik
  • Fiyat : 25€
  • Lokasyon : Sakız Adası

  Yardıma ihtiyacınız mı var!

  Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  0536 543 7803

  [email protected]

  Önerdiğimiz Turlar

  Kadromuz

  image
  Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

  DENİZ TOURS

  Licence (MHTE): 0312E60000052401

  Polichronopoulou 1, Chios, Greece

  +30 22710 23396

  +30 690 874 9923

  (Turkcell) +90 536 543 7803

  [email protected]