Taverna-Restoran

SAKIZ ADASI TAVERNA – RESTORAN

Sakız Adası’nda Yunan mutfağının en leziz yemek ve mezelerini sunan onlarca taverna bulunmaktadır. Taverna denince bizim aklımıza sirtaki yapılan, tabak kırılan Greek Night geceleri gelmektedir. Fakat Yunanca’da taverna Yunan mutfağından yemek ve mezeler sunan küçük restorantlara verilen genel bir isimdir. Bizdeki karşılığı lokanta.

Sizler için Sakız Adası’nın en popüler, en lezzetli tavernalarını bir başlık altında topladık.

ROUSSİKO

Agia Ermioni tel:+30 22710 33352

Sakız Adası şehir merkezinin 9 km. güneyinde bulunan taverna adanın en popüler mekanlarından birisidir. Çok özel lezzetleri ile yaz-kış misafirlerini ağırlamakta. Özellikle yaz aylarında kesinlikle önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

NOSTALGİA

Komi plaji  tel:+30 22710 70070

Altın sarısı kumlarıyla Sakız Adası’nın en meşhur plajlarından biri olan Komi’de hizmet vermektedir. Taze balık ve deniz ürünlerinin yanı sıra mezeleriylede misafirlerinin beğenisini kazanmıştır. Ayrıca hemen Tavernanın önündeki plajda müşterileri için ücretsiz olarak şezlong ve şemsiye hizmetide sağlamaktadır.

PORTO EMBORİOS

Emborios +30 22710 70025

Volkanik plaj Mavra Volia’ya çok yakın bir mesafede bulunmaktadır. Plajın popülerliği sayesinde hareket hiç eksik olmamakta.

Bir cevap yazın