Booking for : Sakız Adası Roket Savaşları

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Sakız Adası Roket Savaşları

Tur Detayları

ROKET SAVAŞLARI TURU

15-16 Nisan 2023

 

Tüm Extra Turlar Dahil

 

Sakız Adası Roket savaşları turunu Deniz Tour farkıyla deneyimleyin.

Roket savaşları dünyada sadece Sakız Adası’nda Paskalya döneminde kutlanan bir festivaldir. Dünyanın her yerinden meraklıları bu muhteşem etkinliği izlemek için Sakız Adasına geliyorlar.

Adanın Osmanlı egemenliğinde olduğu dönemlerde başlayan Roket geleneği, Paskalyanın Büyük Cumartesi Günü’nde Vrontados’ta gerçekleştirilmektedir. Agios Markos ve Panagia Erithiani adlı adanın en büyük iki kilise bölgesi arasında yapılan bir roket savaşıdır. İzleyenlere gökyüzünde inanılmaz bir ışık şöleni sunuyor.

 

ÜCRETLENDİRME

 

2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Morning Star Hotel)

 

Kişi Başı:  125 €                      –                      Tek Kişilik Oda 145 €  

5-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

 

4 Yıldızlı Otellerde ( Golden Sand Hotel, Aegean Dream Hotel )

 

Kişi Başı:  140 €                  –                        Tek Kişilik Oda 170 €  

5-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 •  TURYOL feribot bileti
 • Seçilen otelde 1 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu 
 • Şehir Merkezi turu
 • Roket Savaşları ve tüm transferler
 • Acenta refakati  ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman ve Şehir vergileri

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar

 

Notlar:

 • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.
 • Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

 

1. Gün Cumartesi

ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA TURU  + ROKET SAVAŞLARI

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde keyifli yolculuğumuz başlıyor.

Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz ve sonrasında Kuzey Ada turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni (TABAKİKA) . Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Sıradaki durağımız Sakız Adası‘nın antik dönemdeki en meşhur ozanı Homeros’un İlyada ve Odysseia eserini dünya edebiyatına kazandırdığı bölge DASKALOPETRA. Milattan önce 6. yüzyılda öğrencileri tarıfından okul haline getirilmiş büyük bir kaya. Bu güzel anı noktası size binlerce yıl öncesinin yaşam tarzını ve o dönemin sanat anlayışını sorgulatacak.

Ardından öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü LANGADA. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

Dönüş yolunda adanın sembol noktalarından biri olan deniz üzerindeki AGİOS İSİDOROS kilisesinde fotoğraf molası veriyoruz. Damla Sakızının hikayesinin bu Azizle başladığı rivayet edilmektedir.

Otelde dinlenme ve geceye hazırlık için serbest zaman.

Saat 21:30 da otel lobisinde buluşup otobüsümüzle Roket Savaşı transfer alanına doğru yol alıyoruz. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan bu muhteşem festivali yakından izliyoruz. Etkinlik bitiminde tekrar kaldığımız otellere transfer gerçekleşiyor.

 

2. Gün Pazar

 GÜNEY ADA TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Ardından öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz.

Bu turu tercih etme sebepleriniz

 • 1 Gece Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Çeşme–Sakız Adası Hızlı feribot
 • Şehir Merkezi turu
 • Kuzey Ada Turu
 • Güney Ada Turu
 • Roket savaşı alanına Transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
photo

2* veya 3* Otellerde Konaklamalı,Diana Hotel, Morning Star Hotel, Kyma Hotel

Kişi Başı: 95 euro ----- Tek kişilik odada: 115 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim
photo

4* Otellerde Konaklamalı,Erytha Hotel&Resort, Golden Sand Hotel, Aegean Dream Hotel

Kişi Başı: 125 euro ----- Tek kişilik odada: 155 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

GOLDEN SAND HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

AEGEAN DREAM HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

ERYTHA HOTEL

Sakız Adası'nın en güzel otellerinden Erytha hotel havalimanına 2,5 km ve Sakız Adası merkezineyse 6 km uzaklıktadır. Kendi özel plajı ve...
photo

DİANA HOTEL

Sakız adasında mükemmel konuma sahip Diana hotel Ege denizinin manzarasını sunan ve atıştırmalık bir büfe içeren çatı bahçesine ev sahipliği yapmaktadır.
photo

Sakız Adasını Keşfet

photo

Sakız Adası Roket Savaşları

Ek Bilgiler

 • Başlangıç : 15 Nisan, 2023
 • Bitiş : 16 Nisan, 2023
 • Süre : 1 Gece, 2 Gün
 • Yetişkin : 40
 • Fiyat : 125€
 • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

+90 536 543 7803 (Turkcell)

[email protected]

Önerdiğimiz Turlar

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

[email protected]