Booking for : Ramazan Bayramı Turu

Ramazan Bayramı Turu

Tur Detayları

3 Gün 2 Gece 


FİYATA DAHİL OLANLAR

Seçilen otelde 2 gece  oda-kahvaltı konaklama

 TURYOL hızlı feribot bileti

Şehir merkezi  tanıtım turu

Kuzey Ada turu   

Liman – Otel – Liman Tüm transferler

Acenta refakati ve Türkçe rehberlik


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Taverna gecesi (fix menü yemek, limitsiz yerel içki ile (uzo, şarap ve meşrubat)   30 €

Güney Ada turu   20 €


1. Gün  

ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA

 

08:00 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS ’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘’Merhaba” diyoruz. Gümrük çıkışında valizlerimizi otobüsümüzün bagajına yerleştirdikten sonra Sakız Adası şehir merkezi tanıtım turumuza başlıyoruz.

Bu turumuzda Yunanistan’ın en önemli kütüphanelerinden biri olan KORAI kütüphanesini, APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz.

Ardindan öğlen yemeği için adanın kuzeyindeki en güzel balıkçı köyü LANGADA ya doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından HOMEROS‘un İlyada ve Odeysseia eserlerini yazdığı Vradados bölgesindeki DASKALOPETRA‘yı ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinin yanında fotoğraf molamızdan sonra otelimize geçiyoruz.

Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz belirlenen saatde servis aracı ile otele dönüyor,  isteyen misafirlerimiz de sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam ediyorlar.

 

2. GÜN 

 

Serbest zaman isteyen misafirlerimiz güneş ve denizin tadını çıkarıyor. İsteyen misafirlerimizde otellerinde dinleniyor.

Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz belirlenen saatde servis aracı ile otele dönüyor,  isteyen misafirlerimiz de sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam ediyorlar.

 

3. GÜN  

GÜNEY ADA 

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atelyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız. Sonrasında sırasıyla ortaçağ kale- köyleri olan dehlizi andıran labirent gibi sokaklarıyla MESTA ve ksista adı verilen geometrik şekilli cephe süslemeleriyle PYRGI köylerini ziyaret edeceğiz. Ardından yemek ve yüzme molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz..

Bu turu tercih etme sebepleriniz

 • Otel Konaklaması
 • Hızlı Feribot bileti
 • Şehir Merkezi Turu
 • Kuzey Ada Turu
 • Güney Ada Turu
 • Türkçe Rehberlik
photo

DİANA OTEL 2*,Şehir Merkezi

Kişi Başı: 119 € / Tek kişilik odada: 159 € / 4-11 Yaş Çocuk: 69 €
photo

MORNING STAR 3*,Kodari

Kişi Başı: 119 € / Tek kişilik odada: 159 € / 4-11 Yaş Çocuk: 69 €
photo

GOLDEN SAND HOTEL 4*,Karfas

Kişi Başı: 129 € / Tek kişilik odada: 179 € / 4-11 Yaş Çocuk: 69 €
photo

AEGEAN DREAM HOTEL 4*,Karfas

Kişi Başı: 139 € / Tek kişilik odada: 189 € / 4-11 Yaş Çocuk: 69 €
photo

GRECİAN CASTLE HOTEL 4*,Şehir Merkezi 500m.

Kişi Başı: 149 € / Tek kişilik odada: 209 € / 4-11 Yaş Çocuk: 75 €
photo

CHANDRİS OTEL 4*,Şehir Merkezi

Kişi Başı: 179 € / Tek kişilik odada: 249 € / 4-11 Yaş Çocuk: 95 €
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

GOLDEN SAND HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

AEGEAN DREAM HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

GRECİAN CASTLE HOTEL

Sakız adası limanına 1 km havalimanınaysa 2 km mesafede bulunan otel, Bella Vista plajina sadece 100 metre mesafededir.
photo

CHANDRİS HOTEL

Sakız Adası şehir merkezindeki Chandris Hotel 4* liman caddesi üzerinde bulunmaktadır. En yakın plaja 300 m. mesafedeki otelin yüzme havuzuda bulunmaktadır. Odaların tamamı havuz veya deniz manzaralı olup tüm odalarda uydu tv hizmeti sunulmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

 • Başlangıç : 24 Haziran, 2017
 • Bitiş : 27 Haziran, 2017
 • Süre : 3 Gün 2 Gece
 • Fiyat : 119€
 • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ekstra turlar yeterli katılımcı olursa gerçekleşecektir.

0536 543 7803

info@deniztour.com

Önerdiğimiz Turlar

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

info@deniztour.com