Booking for : Günübirlik Sakız Adası Turu

Günübirlik Sakız Adası Turu

Tur Detayları

Günübirlik Sakız Adası Turu

Günübirlik Sakız Adası turu. 08:00 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS ’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından Sakız adasına ‘’Merhaba” diyoruz. Gümrük çıkışında kısa bir serbest zamanın ardından dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atelyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız. Sonrasında sırasıyla ortaçağ kale- köyleri olan dehlizi andıran labirent gibi sokaklarıyla MESTA ve ksista adı verilen geometrik şekilli cephe süslemeleriyle PYRGI köylerini ziyaret edeceğiz. Ardından yemek ve yüzme molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz..

 

Bu turu tercih etme sebepleriniz

  • Hızlı Feribot Bileti
  • Limanda Karşılama
  • Güney Ada Turu
  • Türkçe Rehberlik
  • Günübirlik Tur
photo

Günübirlik Sakız Adası turu,

Kişi başı: 45 € -------- 6 - 11 yaş: 30 € --------- 0 - 5 yaş: free
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

  • Başlangıç : 15 Haziran, 2018
  • Bitiş : 16 Eylül, 2018
  • Süre : Günübirlik
  • Fiyat : 45€
  • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Detaylı bilgi için bize ulaşın.

+90 536 543 7803 (Turkcell)

info@deniztour.com

Önerdiğimiz Turlar

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

info@deniztour.com