Booking for : 2 Gün 2 Ada Sakız – Oinousses

[contact-form-7 404 "Not Found"]

2 Gün 2 Ada Sakız – Oinousses

Tur Detayları

2 GÜNDE 2 ADAYI GEZİYORUZ..

YAZ BOYUNCA HER HAFTASONU KESİN ÇIKIŞLI..

 

Tura Dahil Olan Hizmetlerimiz

Seçilen Otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama

Çeşme – Sakız Adası Hızlı feribot bileti

Kuzey Sakız ve Oinousses Adası turu

 Tur boyunca acenta refakati 


Tura Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Taverna (limitsiz yerli içki ile) 30 €

Güney Sakız Adası Turu 20 €


TUR PROGRAMI

1.  GÜN CUMARTESİ

Cumartesi sabahı Sakız Adası turu için 08:00 de Çeşme gümrük limanındaki check in ofisimizde buluşuyor. Pasaport kontolünün ardından saat 09:00 feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 30 dak. sürecek keyifli yolculumuğuzun ardından Sakız Adası limanına varıyoruz.

İlk gün serbest zaman APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısında alışveriş yaparak, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret ederek geçirebilirsiniz.

İsteyen misafirlerimizde GÜNEY ADA Turuna katılabilirler.

Bu turumuzda dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atelyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız. Sonrasında sırasıyla ortaçağ kale- köyleri olan dehlizi andıran labirent gibi sokaklarıyla MESTA ve ksista adı verilen geometrik şekilli cephe süslemeleriyle PYRGI köylerini ziyaret edeceğiz. Ardından yemek ve yüzme  molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Akşam yemeği ve limitsiz içki eşliğinde Canlı Yunan müziğinin tadını çıkarıyor yorulana kadar sirtaki yapıp eğleniyoruz..

 

2.  GÜN PAZAR

Sakız Adası DENİZ TOURS ofisi önünden başlayacağımız bu turumuzda adanın Kuzey kesimindeki en güzel köyleri göreceğiz ve Oinousses (Koyun) adasını ziyaret edeceğiz.

TABAKİKA:

Sakız Adası turumuzun ilk durağı adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki 4 adet yeldeğirmeni. TABAKİKA ismi tabakhane anlamı taşıyıp geçmiş zamanlarda bu bölgede bulunan bir çok deri imalathanesinden dolayı bu ismi almıştır. Bu güzel manzarayı fotoğraflamak için küçük bir mola.

VRONTADOS (Daskalopetra):

Truva savaşlarını anlatan meşhur İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı HOMEROS‘un M.Ö. 6. yüzyılda oyularak ozanlar okulu haline getirilmiş kayasını burda ziyaret edeceğiz. Kaya ayrıca bulunduğu bölgeye de ismini vermiş DASKALOPETRA (Öğretmen kayası). 

LAGADA: 

Adanın en şirin noktalarından biri olan Lagada köyünde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra bizi bekleyen hızlı boat ile Oinousses adasına geçiyoruz.

OİNOUSSES : 

Oinousses adası Sakız’ın kuzey doğusunda bir adalar topluluğudur. Sarp bir tepenin üzerine amfitiyatro gibi kurulu olan Adanın güzel şehri Aignousa’da, yöresel ve lüks evler, dar sokaklar ve taş döşeli yollar bulunmaktadır. Bu adadaki yaklaşık 3 saatlik serbest zamanımızda isteyen misafirlerimiz meşhur Bilali beachde yüzmeye gidebilir, adanın dünyaca ünlü denizcilik müzesini ziyaret edebilir vede çeşitli deniz ürünleri sunan tavernalarında lezzet yolculuğu yapabilir.

Saat 17:00 da tekrar şehir merkezine dönüyor ve sizi güzel hatıralarla adadan uğurluyoruz.

Bu turu tercih etme sebepleriniz

 • Konaklamalı tur
 • Türkçe Rehberlik
 • Oinousses adası turu
 • Yeldeğrmenleri
 • Hızlı feribot
photo

DİANA OTEL 2* ,Şehir Merkezi

Kişi Başı: 85 euro ----- Tek kişilik odada: 115 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim
photo

Erytha Otel 4*,Karfas Bölgesi

Kişi Başı: 90 euro ----- Tek kişilik odada: 120 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim
photo

Grecian Castle Otel 4*,Şehir merkezine 500m.

Kişi Başı: 105 euro ----- Tek kişilik odada: 140 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim.
photo

Chandris Otel 4*,Şehir Merkezi

Kişi Başı: 115 euro ----- Tek kişilik odada: 160 euro ----- 4-11 Yaş : %50 indirim.
photo

Konstantina Parapoura

Doğma, büyüme Selanik'li olup rehberlik okulunu yine aynı şehirde bitirdi. Ardından Atina'da rehberliğe devam etti. Son dokuz yıldır Sakız Adasında yaşamakta.
photo

Ekin Özgün

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde 2010 yilinda tamamladi. bu dönemde Çanakkale Anzak anma törenleri organizasyonunda 5 yıl boyunca görev aldı. Ardında geçen sürede Avustralyali turistlerle 2 yil boyunca likya yolunda denizden ve karadan turlar düzenledi. Bir süre mandolini ile beraber avrupanin 25 ülkesini gezdikten sonra 2015 yilindan itibaren Ege universitesinin çeşmede bulunan okulunda turist rehberligi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Bu aralar Tez konusu olarak Ionia bölgesi üzerine araştırmalar yapmaktadır.
photo

AEGEAN DREAM HOTEL

Sakız adası limanına 7 km, havalimanınaysa 5 km mesafede bulunan otelden büyük plajlara, kambos bölgesine ve ortaçağ köylerineyse ulaşım çok kolaydır.
photo

ERYTHA HOTEL

Sakız Adası'nın en güzel otellerinden Erytha hotel havalimanına 2,5 km ve Sakız Adası merkezineyse 6 km uzaklıktadır. Kendi özel plajı ve...
photo

GRECİAN CASTLE HOTEL

Sakız adası limanına 1 km havalimanınaysa 2 km mesafede bulunan otel, Bella Vista plajina sadece 100 metre mesafededir.
photo

DİANA HOTEL

Sakız adasında mükemmel konuma sahip Diana hotel Ege denizinin manzarasını sunan ve atıştırmalık bir büfe içeren çatı bahçesine ev sahipliği yapmaktadır.
photo

CHANDRİS HOTEL

Sakız Adası şehir merkezindeki Chandris Hotel 4* liman caddesi üzerinde bulunmaktadır. En yakın plaja 300 m. mesafedeki otelin yüzme havuzuda bulunmaktadır. Odaların tamamı havuz veya deniz manzaralı olup tüm odalarda uydu tv hizmeti sunulmaktadır.
photo

Sakız Adası'nı Keşfetmek

Ek Bilgiler

 • Başlangıç : 01 Temmuz, 2017
 • Bitiş : 03 Eylül, 2017
 • Süre : 2 Gün 1 Gece
 • Katılımcı : 40
 • Fiyat : 85€
 • Lokasyon : Sakız Adası

Yardıma ihtiyacınız mı var!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

0536 543 7803

info@deniztour.com

Kadromuz

image
Name : Deniz Uyanmaz Position : Tour Operator

DENİZ TOURS

Licence (MHTE): 0312E60000052401

Polichronopoulou 1, Chios, Greece

+30 22710 23396

+30 690 874 9923

(Turkcell) +90 536 543 7803

info@deniztour.com